چگونه یک گوشی که درست شارژ نمی شود را درست کنیم؟ (قسمت اول)

اگر باتری شما درست شارژ نمی شود فوراََ به این گمان نبرد که باتری شما و یا شارژ شما خراب شده است.بر اساس تجربه شخصی, حل مشکل ممکن است بسیار ساده تر از چیزی باشد که شما فکر می کنید. اگه گوشی یا تبلت شمابه درستی شارژ نمی شود به این ۱۰ ترفند ساده برای بهبود و رفع این مشکل نگاهی بیندازید.

ابتدا بیایید بررسی کنیم که چرا یک گوشی به درستی شارژ نمی شود:

این مشکل ممکن است در درجات مختلفی رخ دهد. اگر وقتی گوشی خود را به شارژ وصل می کنید شارژ نمی شود و یا خیلی کند شارژ می شود (گاهی اوقات خیلی سخت تر از آن طوری که شارژ آن تخلیه می شود) خوب باید بگوییم که این یک شکایت خیلی معمول هست که در زیر با چند راه حل به آن ها میردازیم.

چگونه یک گوشی که درست شارژ نمی شود را درست کنیم؟ (قسمت اول)

۱- پورت یو اس بی را خودتان تعمیر کنید

یکی از سریعترین و راحت ترین و در عین حال جوابگو ترین راه حل ها را می توان تعمیر سخت افزاری بصورت شخصی نامید. مشکل از این است که در اغلب مواد سطوح فلزی داخل پورت یو اس بی و سطوح روی کابل یو اس بی تماس خوبی با هم نمی یابند. این مشکل ممکن است یک نقص تولیدی و یا بخاطر جدا کردن و وصل کردن مکرر کابل شارژ رخ دهد. تمام چیزهایی که نیاز دارید این است که ابتدا گوشی خود را خاموش کرده, سپس در صورتی که گوشی شما باتری قابل جدا شدن دارد آن باتری را جدا کنید. حال به یک چیز کوچک شبیه به خلال دندان برای تمیز کردن تب های کوچک داخل پورت یو اس بی دارید. انجام این کار باید بسیار با دقت و به آرامی باشد. حال باتری خود را وصل کنید و گوشی خود را شارژ کنید.

چگونه یک گوشی که درست شارژ نمی شود را درست کنیم؟ (قسمت اول)

۲- تمیز کرد پرزها و گرد و غبار ها از داخل پورت یو اس بی

آیا شما گوشی خود را در جیبتان و یا در شلوار جین خود می گذارید؟ اگر گوشی خود را زیاد در جیبتان می گذارید و در می آورید احتمالا یکی از دلایل درست شارژ نشدن آن باشد. زیرا که وقتی گوشی خود را در جیب می گذارید پرز های کوچک بر روی سطوح شارژ قرار می گیرند و مانع شارژ شدن کامل گوشی می شوند. شما می توانید با فوت کردن با سرعت بالا در سوکت شارژ این مشکل را تا حدودی رفع کنید.

چگونه یک گوشی که درست شارژ نمی شود را درست کنیم؟ (قسمت اول)

۳- تعویض کابل شارژ

یکی دیگر از عوامل موثر دز زمان و میزان شارژ گوشی, کابل مورد استفاده می باشد. سست ترین قسمت از یک شارژ, کابل آن است, نه ادتور که بهریز برق وصل می شود. کاربران گوشی های اپل به صورت ویژه ای در این قسمت آسیب پذیرند. زیرا که به دلیل انحصاری و گران بودن کابل شارژ آن بیشتر در معرض تعویض آن هستند. اما همه کابل ها دارای یک زندگی سخت پر پیچو خم هستند. تجربه شارژ با یک کابل غیر اصلی می تواند تجربه لذت بخشی نباشد. ساده ترین راه شناسایی یک کابل معیوب این است که با یک کابل دیگر شارژ گوشی خود را تست کنید که اگر درست شارژ شدس کابل فابریک شما مشکل دارد.

چگونه یک گوشی که درست شارژ نمی شود را درست کنیم؟ (قسمت اول)

۴- تشخیص یک آداپتور خطرناک

اگر مشکل از کابل شارژ نبودس باید به دنبال مشکل بعدی که آداپتور شارژ می باشد بگردیم. این مشکل بیشتر در شارژ هایی می باشد که کابل یو اس بی آن ها جدا شدنی می باشد. باید هنگام استفاده از این شارژر ها به یاد داشته باشیم که کابل شارژ در آداپتور آن شل نباشد زیرا که با گذر زمان باعث خرابی آداپتور و قطع و وصل شدن هنگام شارژ می شود. در صورت امکان این نوع شارژ ها را روی گوشی های دیگر هم تست کنید تا از سرعت شارژ شدن آن ها مطمئن شوید. شاید که این شارژر, شارژر اصلی گوشی شما نباشد. در آخر باید مطمئن شوید که سوکت پریز برق شما سالم است و از این بابت مشکلی وجود ندارد.

چگونه یک گوشی که درست شارژ نمی شود را درست کنیم؟ (قسمت اول)

۵- به یاد داشته باشید – ابتدا ایمنی بعد شارژ

هیچ گاه گوشی خود را در کنار آب و یا در محیط های گرم و مرطوب شارژ نکنید. هیچ وقت باتری خود را بعد از فوق شارژ شدن در شارژ نگذارید. این ایده که شب تا صبح یک گوشی را که به ۲ تا ۳ ساعت زمان برای شارژ شدن نیاز دارد رها بگذارید, ایده بدی است و در مواردی باعث انفجار و آسیب رسیدن جدی به باتری می شود. بعضی گوشی ها دارای قابلیت قطع شارژ خودکار بعد از فول شارژ شدن هستند ولی این قابلیت ممکن است بعضی اوقات کار نکند. شبیه به اتقافی که در سال ۲۰۱۳ افتاد. اگر شما به دنبال یک شارژر و یا کابل یو اس بی جدید می گردید به یاد داشته باشید که از کابل های اصلی استفاده کنید. کابل های یو اس بی ارزان قیمت موجود در اینترنت می توانند باعث انفجار های شبانه باتری و تبدیل گوشی شما به یک نان تست سوخته شوند. همیشه مطابق بال استاندارد های موجود خرید های الکتریکی خود را انجام دهید.

 

چه امتیازی می دهید؟
5 / 1.00
[ 1 رای ]
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما دیگ یاهو
دیدگاه کاربران ۰
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.