چگونه یک گوشی که درست شارژ نمی شود را درست کنیم؟ (قسمت اول)

اگر باتری شما درست شارژ نمی شود فوراََ به این گمان نبرد که باتری شما و یا شارژ شما خراب شده است.بر اساس تجربه شخصی, حل مشکل ممکن است بسیار ساده تر از چیزی باشد که شما فکر می کنید. اگه گوشی یا تبلت شمابه درستی شارژ نمی شود به این ۱۰ ترفند ساده برای بهبود و رفع این مشکل نگاهی بیندازید.

ابتدا بیایید بررسی کنیم که چرا یک گوشی به درستی شارژ نمی شود:

۶- تعویض باتری

همانطور که می دانید باتری ها عمر همیشگی ندارند و باتری های لیتیومی بعد از حدود ۵۰۰ بار شارژ, ۲۰ درصد از کارایی اولیه خود را از دست می دهند. اگر چند سال بصورت مداوم از باتری گوشی خود کار کشیده اید و احساس می کنید باتری گوشی شما دیر شارژ می شود و زود شارژ خالی می کند بهتر است به فکر تعویض و یا تست یک باتری جدید جهت مطمئن شدن باشید. بعضی از باتری های معیوب کم کم شروع به متورم شدن می کنند که این یکی دیگر از نشانه معیوبی باتریست. اگر گوشی شما قاب جدا شدنی دارد می توانید آن را جدا کنید و باتری را جهت دیدن تورم آن مشاهده کنید. اما اگر قاب گوشی شما جدا شدنی نیست و نمی توانید باتری را به طور مستقیم مشاهده کنید بهتر است گوشی را بهست روی یک سطح صاف بگذارید تا در صورت لقی پشت آن از باد کردن باتری متوجه شوید.

چگونه یک گوشی که درست شارژ نمی شود را درست کنیم؟ (قسمت اول)

۷- شارژ کردن از منبع اصلی

بهترین منبع برای شارژ کردن گوشی های شما, منبع دیواری یا همانریز های برق هستند. هیچ گاه لپتاپ ها و کامپیوتر های شخصی نمی توانند جای پریز را برای شارژ کردن گوشی بگیرند. شارژ کردن گوشی با  لپتاپ ها و کامپیوتر های شخصی با سرعت کند تری انجام می پذیر زیرا که برای این کار ساخته نشده اند. یک شارژر دیواری می تواند به اندازه ۵ برابر قدرت بیشتری برای شارژ تولید کند.

چگونه یک گوشی که درست شارژ نمی شود را درست کنیم؟ (قسمت اول)

۸- آپدیت و یا دانگرید سیستم عامل

گاهی اوقات به روز رسانی و یا دانگرید سیستم عامل گوشی شما می تواند باعث ویران شدن عمر باتری شما شود. اگر بعد از نصب آپدیت سیستم عامل خود دچار مشکل عدم شارژ درست و یا خالی شدن شارژ شده اید بهتر است تا آگدیت نرم افزاری بعدی توسط شرکت سازنده گوشی خود صبر کنید و یا به نسخه پیشین سیستم عامل خود دانگرید کنید. ولی به یاد داشته باشید همیشه آخرین نسخه سیستم عامل برای حفظ امنیت حریم خصوصی شما توصیه می شود و دانگرید به نسخه های پیشین می تواند باعث مشکلات امنیتی شود زیرا که در هر نسخه جدید از سیستم عامل باگ های نرم افزاری و مشکلات امنیتی برطرف می شوند.

چگونه یک گوشی که درست شارژ نمی شود را درست کنیم؟ (قسمت اول)

۹- هنگام شارژ گوشی خود را خاموش کنید

اگر هنگام استفاده از یک برنامه و یا یک بازی که شارژ زیادی مصرف می کند همزمان گوشی خود را به شارژ بزنید و می تواند سرعت شارژ گوشی شما را بسیار پایین آورد. اگر در حال چت کردن با مسنجر های مختلف با روشنایی صفحه نمایش ۱۰۰ درصد هستید, گوشی شما خیلی بیشتر زمان برای شارژ نسبت به زمانی که صفحه نمایش آن خاموش و وایفای یا اینترنت آن خاموش است می برد. همچنین شما می توانید گوشی خود را به حالت پرواز برای شارژ کردن ببرید و یا در نهایت می توانید آن را به صورت کامل خاموش کنید تا مطمئن تر باشید.

۱۰-  باتری گوشی خود را کالیبره کنید

گاهی اوقات سطح و درصد باتری گوشی شما آن طور که فکر می کنید نیست و اشتباه به نظر می رسد.گاهی اوقات نیز ممکن است در فعالیت های سبک گوشی شما درصد زیادی از شارژ را در مدت زمان کوتاهی مصرف کند و یا در فعالیت های سنگین مثل بازی کردن تنها یک تا دو درصد ازشارژ آن کم شود. در این صورت باتری گوشی شما نیازمند کالیبره شدن می باشد. برنامه های زیادی و همچنین روش های متعددی برای کالیبره کردن باتری گوشی موبایل وجود دارد که به زودی آموزشی کامل برای آن می نویسیم. یکی از روش های رایج کالیبره کردن را برای شما شرح می دهید. ابتدا بگذارید شارژ گوشی شما به طور کامل خالی شود و گوشی خاموش شود. سپس گوشی خود را به شارژ بزنید تا درصد شارژ آن به ۱۰۰ درصد برسد. سپس ۱۵ دقیقه دیگر آن را در شارژ نگه دارید و آن را از شارژ بکشید. توجه داشته باشید که شارژ شدن را در حالت خاموش بودن گوشی انجام دهید. حال گوشی خود را روشن کنید و شروع به کار کردن با آن کنید تا دوباره شارژ گوشی شما خالی شود و گوشی خاموش شود. حال دوباره این فرایند شارژ را تکرار کنید تا گوشی شما دوباره به شارژ ۱۰۰ در صد برسد و به مد ۱۵ دقیقه بعد از ۱۰۰ در صد شدن آن را از شارژ جدا کنید. اکنون شما به یکی از روش هایب موجود گوشی خود را کالیبره کرده اید.

چگونه یک گوشی که درست شارژ نمی شود را درست کنیم؟ (قسمت اول)

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما دیگ یاهو
دیدگاه کاربران ۰
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.